1 / 4
Carlos A.
Carlos A.
Carlos A.
Carlos A.
Carlos A.

Carlos A.

Erfaren kokGodt håndværk & gode råvarer
4,39 (9)
2 menuer
Medlem siden 2023
Bor i Søborg

Om kokken

Jeg hedder Carlos, er 31 år gammel, og kan bl.a. beskrives som en kok med hænderne skruet rigtigt på, især når det gælder håndværk.

Min baggrund er i det franske køkken, hvor jeg fra en ung alder har haft stor forståelse for, hvor vigtigt det er at behandle sine råvarer med respekt for at få det meste ud af dem.

Min filosofi inden for gastronomi er præget af kreativitet og en minimalistisk tankegang, suppleret af et øje for detaljer, der resulterer i en unik gastronomisk oplevelse.

Jeg glæder mig til at høre fra dig og imødekomme dine ønsker, så vi sammen kan sammensætte en middag, du og dine gæster vil huske tilbage på.

Det siger kunderne om Carlos A.

Venlig
Punktlig
Serviceminded
Velforberedt
Ryddelig
Effektiv
Pålidelig
Kreativ
Passioneret
Udadvendt
Detaljeorienteret
Humoristisk
Struktureret
Entusiastisk
Svarrate: 100 %
Svartid: en time

CV

Bistro Boheme , Kokkeelev
Bistro Boheme , Kok
Aamanns , Souschef
Meyers , Køkkenchef
Send en besked til kokken, hvis du har eventuelle spørgsmål eller for at få inspiration til dit arrangement.

Praktisk

  • Kokken kommer på den aftalte adresse 1 time inden spisetid medmindre andet bliver aftalt.
  • Vi trækker først pengene 14 dage før middagen.
  • Ved afbestilling, vil din refundering blive bestemt ud fra vores afbestillingspolitik.
Kommuniker altid via ChefMe
For at beskytte dit hjem og din middag skal du altid kommunikere og betale igennem ChefMe. Læs mere om vores sikkerhed.

Omtaler fra kunder

4,39 9 omtaler
Samlet bedømmelse
5
4
3
2
1
Maden
4,3
Værdi
4,3
Kommunikation
4,6
Forventning
4,3
AP
Anette P.
Bagsværd
Star fullStar fullStar fullStar full Star empty
7. juni 2025
Carlos var meget smilende og imødekommende. Han lavede skøn mexicansk buffet, som smagte fantastisk. Vi kan kun anbefale videre
MJ
Maria J.
Lillerød
Star fullStar fullStar fullStar fullStar full
11. maj 2025
Vi var så heldige at have booket Carlos til en 40 års fødselsdag. Al kommunikation inden er gået som smurt, han var meget punktlig på selve dagen og yderst behagelig. Flere gæster har bedt om Carlos’ kontaktoplysninger, hvilket giver god mening, maden var simpelthen som en drøm. Naturligvis 5 stjerner herfra og mine varmeste anbefalinger! Vi håber at være heldige at kunne booke Carlos en anden gang!
KK
Knud K.
Herlev
Star fullStar fullStar fullStar full Star empty
27. april 2025
God og interessant mad.
Kirsten F.
Kirsten F.
Kongens Lyngby
Star fullStar fullStar fullStar fullStar full
6. april 2025
Velforberedt og præcis. Der var kælet for detaljen og smagen, og gæster kvitterede for lækker mad. Flotte anretninger.
Se kokkens menuer