ChefMe
Jonas L.
Jonas L.
Jonas L.
Jonas L.
Jonas L.

Jonas L.

20+ års erfaring | Bæredygtigt håndværk
4,95 (21)
9 menuer
Medlem siden 2018
Bor i Allerød
Værterne elsker oplevelsen
9 ud af 10 værter ville anbefale Jonas L. til venner og familie.
Fantastisk madoplevelse
Værter elsker Jonas L..’s smagfulde retter og imponerende præsentation.
Fantastisk kommunikation
Værter roser Jonas L. for hurtige svar og god kommunikation.

Om kokken

Es-catering leverer mad med det skarpeste håndværk. Alt er lavet fra bunden, og vi garanterer en sublim oplevelse.
Vores mad-univers tilpasser sig gæstens ønsker, og vi finder økologi og bæredygtighed som et naturligt must i vores madlavning.
Es-catering drives af Jonas.som har knap 20 års erfaring, både som køkkenchef, selvstændig restauratøsamt souschefer og a la carte samt arbejde rundt om i verden.
Es-catering leverer og afvikler mad i Danmark.
Vi gør os både i små, intime selskaber og større arrangementer med op til 100 kuverter.
Vores madstil er skarp fransk med nordisk inspiration.

Det siger kunderne om Jonas L.

Punktlig
Venlig
Effektiv
Entusiastisk
Struktureret
Kreativ
Velforberedt
Passioneret
Pålidelig
Ryddelig
Detaljeorienteret
Humoristisk
Udadvendt
Serviceminded
Svarrate: 82 %
Svartid: 21 timer

CV

ES CCatering , Køkkenchef
Send en besked til kokken, hvis du har eventuelle spørgsmål eller for at få inspiration til dit arrangement.

Praktisk

  • Kokken kommer på den aftalte adresse 1 time inden spisetid medmindre andet bliver aftalt.
  • Vi trækker først pengene 14 dage før middagen.
  • Ved afbestilling, vil din refundering blive bestemt ud fra vores afbestillingspolitik.
Kommuniker altid via ChefMe
For at beskytte dit hjem og din middag skal du altid kommunikere og betale igennem ChefMe. Læs mere om vores sikkerhed.

Omtaler fra kunder

4,95 21 omtaler
Samlet bedømmelse
5
4
3
2
1
Maden
5,0
Værdi
5,0
Kommunikation
4,8
Forventning
5,0
AL
Anne K. L.
Allerød
13. maj 2025
Jonas ikke alene lavede lækker mad, han var god at sparre med om til- og fravalg, og han var behjælpelig med alt, vi spurgte om. Vi vil helt sikkert spørge ham igen, hvis der bliver lejlighed til det.
IG
Irene G.
Kastrup
16. april 2024
Jonas var lyttende og sammensatte en menu efter min datters ønske, da vi holdt hendes konfirmation derhjemme. På dagen var det Jonas’ kollega, der mødte op, og Jonas var også behjælpelig med at finde en tjener til os i sidste øjeblik. Alle tre var venlige og professionelle og var med til at gøre vores dag til den succes, den var.
CW
Carina W.
Græsted
27. december 2023
Vores oplevelse med Jonas var fantastisk.
Maden var super, og Jonas er en meget venlig person, der fortalte om den mad og drikke, der blev serveret. En meget vellykket aften.
Steen Ø.
Værløse
3. juli 2023
Vi takker for en aften med lækker og smukt anrettet mad, kyndigt koordineret af Jonas. Kan anbefales.
Se kokkens menuer